Jungla dla początkujących w lola.

  Fajne
ARTYKUŁY
11 czerwca 2014
przez:
Maki
 
jungle___volibear_wallpaper_by_welterz-d6avhgi

Witam. Dziś przyblirze wam nieco gre w League of Legends a mianowicie granie na pozycji junglera. Każda ze stron junglujących ma po 5 obozowisk potworów najważniejsze to :redbuf i bluebuf tzw. golemy i jaszczury. Znajdziemy tu także wilki i wiedźmy a także mniejsze golemy. W jungli spotkać możemy dragona który daje 125 gold każdemu zawodnikowi z naszego teamu i barona który daje 300 gold każdemu graczowi z naszego zespołu oraz buff w postaci dodatkowego ad,ap i regeneracji many i hp.Baron pojawia się ok. 16 min gry, dragon ok6. Grając na tej pozycji musimy skupić się na gankach czyli zachodzenie przeciwników tak by umożliwić naszemu teamowi zabicie przeciwników.Zaczynając grając na jungli zaczynamy oczywiście od reda lub blue w zależności od naszych preferencji. W obecnej mecie postacie które dobrze sprawują się na tej pozycji to:ww,vi,udyr,amumu. Są to postacie tankowate więc mające bardzo dużą ilość hp oraz odpowrności i pancerza. Ich ultimate są stworzone do tej roli. Na pozycji junglera dobrze sprawują sę postacie które mają cc( kontrolę tłumu) tzn. ogłuszenia itp.Głównym naszym celem jest pomoc dróżynie, musimy pamiętać że jeśli pozbawimy nasz team killi to sami gry nie wygramy. Na jungli radzę uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać okazji do ganku. Przedmioty które buduję na tą linię to przedmioty dające dużą ilość hp jak słoneczna czy też omen randuima.
Przybliżę wam teraz buffy jakie zdobywamy dzięki jungli.Buff z jaszczura czyli red buff dodaje nam pewną ilość obrażeń zadawanych w czasie.Świetnie skaluje się to z naszym autoatakiem i w dodatku dodaje nam spowolnienie co jest dosyć ważną kwestią jeśli chodzi o jungle.Buff z golemów czyli blue buff dodaje nam regenerację many.Warto wspomnieć że oba buffy przechodzą na zabujcę jeśli nas zabije.
Jeśli chcemy grać rankedy na jungli będziemy musieli odstąpić blue buff miderowi, gdyż jemu o wiele bardziej się on przyda i pomoże wygrać najważniejszą linie w naszej grze. Natomiast red buff oddawać będziemy adc który dostanie od nas dodatkowe obrażenia oraz spowolnienie które bardzo przyda się w dolnej alei.
Gre junglera nie polecam osobom którzy dopiero co zaczynają przygodę z lolem, ponieważ wymaga ona nieco doświadczenia i znajomości gry od nas.Jeżeli chcemy zacząć jungle standardowo to polecam zacząć z maczetą jak i 5 potami pod hp, mixtury pomogą nam utrzymać się długo w jungli notomiast maczeta przyda nam się do rozbudowania innego itemu na jungle a z początku dostarczy nam odrobinę obrażeń jak i przywracania zdrowia.Zależnie od postaci możemy z maczety zrobić : flarę polecam na postaci polegających na speed ataku jak i obrażeń , golem dla postaci które budują się bardzo pod hp lub nie mają odpowiedniego tanka w teamie, jaszczur polecam na postacie którym potrzeba odrobinę damage w początkowej fazie gry, oraz duch upiornego dla postaci budujących się pod ap na jungle.
To tyle z mojej strony mam nadzieje że przybliżyłem wam nieco jungle w lolu.

Komentarze

5 responses on “Jungla dla początkujących w lola.

Dodaj komentarz