Poradnik do Grepolis – jak szybko uzbierać surowce cz.1(handel, wymiana)

  Fajne
ARTYKUŁY
3 września 2014
przez:
Chicken
 
wallpaper-Grepolis

Witam.

Dziś pokażę Wam co zrobić, kiedy pilnie potrzebujemy surowców, a nie mamy skąd ich wziąć.

Jak każdy gracz wie, surowce dostajemy z obozy drwali (drewno), kamieniołomu (kamień) i kopalni srebra (srebro). Warto też wspomnieć, ze wykupując handlarza za 100 złota produkcja surowców wzrośnie. Im większy poziom rozbudowy tym więcej surowców dostajemy na godzinę, jednak z góry piszę, że za daleko nie zajedziemy korzystając tylko z tej opcji. Surowce przychodzą zbyt wolno, zwłaszcza na wolnych światach, przez co jesteśmy poniekąd ograniczeni, mało tego podnosząc poziom budowli zmniejszamy liczbę wolnych mieszkańców, dzięki którym możemy budować armię. Nie ukrywam, że podbijając miasto nie inwestuje się za bardzo w rozbudowę kopalni, a wręcz niejednokrotnie się je rozbiera. Pokażę wam więc kilka sposobów na zarobienie surowców.

Pierwszy, chyba najłatwiejszy, jednakże bardzo nudny i przynoszący mały zysk jest plądrowanie wiosek rolniczych. Polega on na tym, że wchodząc w daną wioskę klikamy zażądaj, lub splądruj. Jak opisywałem we wcześniejszym poradniku, plądrując tracimy zadowolenie przez co wioska może się zbuntować i trzeba będzie ją atakować. Podam mój przykład. Mam 6 miast, każde na innej wyspie i w sumie 37 wiosek.  Średnio z każdej dostaję 80 surowców, czyli możemy łatwo obliczyć, że co 5 minut można wyciągnąć 2 960 każdego surowca, jednak żeby zapełnić całą kolejkę trzeba przesyłać co chwilę surowce, mało tego nawet najwytrwalszym to się nudzi. Sposób pozostawiam waszej ocenie

Drugi sposób, to wymiana handlowa z wioską rolniczą. Z góry zaznaczam, że przynosi strasznie mały zysk, nie zawsze taki, jaki byśmy chcieli i raczej korzysta  się z tej opcji tylko w nagłych przypadkach. Z każdą wioską możemy handlować, a mianowicie podbijając wioskę warto patrzeć jaką wymianę możemy przeprowadzić. Tu podam przykład kamień za drewno. Na początku kurs zawsze wynosi 1,25 na naszą korzyść, a maksymalnie możemy wymienić 2 000 surowców, czyli w tym przypadku dostajemy 2 500 drewna za 2 000 kamienia. Potem kurs spada i jest 0,66, czyli już widać, że wymiana nie za bardzo się opłaca. Często jest tak, że na wyspie nie ma wioski, która oferuje taką wymianę, na jakiej nam zależy.

To tyle chciałem napisać w pierwszej części. Za jakiś czas zabiorę się za pisanie drugiej.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

 

Komentarze

Dodaj komentarz