World of Tanks

  Fajne
ARTYKUŁY
18 lutego 2014
przez:
GKrpt
 
313884

Wyprodukowana przez Wargaming.net wieloosobowa gra World of Tanks skupia się na bitwach pojazdów pancernych. W grze znajdziemy około 300 maszyn (czołgi lekkie, średnie, ciężkie, działa samobieżne oraz niszczyciele) z różnych epok (od dwudziestolecia międzywojennego aż po zimną wojnę). Rozgrywki odbywają się na wielu mapach w trybie 15 vs 15 albo 7 vs 7. Przed bitwą gracze dzieleni są na dwie drużyny, których celem jest zniszczenie wszystkich pojazdów wroga lub zajęcie bazy przeciwnika. W grze możliwy jest również remis, w przypadku, gdy obie bazy zostaną zajęte jednocześnie lub zakończy się czas bitwy (bitwa trwa maksymalnie 15 minut).

Po utworzeniu konta gracz otrzymuje po jednym czołgu I tieru z każdego państwa (obecnie w grze jest ich 7). Z czasem, kiedy zdobywamy doświadczenie i kredyty (waluta w grze) możemy ulepszyć swój pojazd lub zbadać i kupić lepszy. Kredyty i doświadczenie otrzymujemy za: uszkodzenie, zniszczenie lub wykrycie wroga. Za wybitne osiągnięcia na polu bitwy dostajemy medale. Przykładowym odznaczeniem jest "Specjalista", który nadawany jest za zniszczenie minimum 6 pojazdów przeciwnika lub "Stalowa Ściana" za przetrwanie bitwy, w której otrzymaliśmy wyjątkowo dużo trafień.

Gra oferuje możliwość stworzenia/dołączenia do klanu. Klany rywalizują między sobą o prowincje na mapie globalnej, dzięki którym można zdobyć Golda (walutę, która dostępna jest jedynie poprzez jej zakup na stronie gry). Klany do swego składu przeważnie przyjmują tylko graczy, którzy mają w swym garażu najlepsze pojazdy dostępne w World of Tanks.

Dużym plusem gry jest całkiem ładna oprawa graficzna. Grając momentami możemy poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy. Jako atut gry uważam dużą różnorodność pojazdów. Na pewno znajdziemy w grze czołgi, które przypadną nam do gustu. Inną zaletą World of Tanks jest ciągły rozwój produkcji. Często wychodzą nowe patche, które dodają nowe pojazdy, mapy, tryby rozgrywki, poprawiają grafikę. Możliwość poznania wielu osób, z którym będziemy mogli rozegrać później wspólne bitwy to kolejny plus gry. Pomimo krótkiego czasu bitwy w jednym meczu znajdzie się wiele ciekawych sytuacji, co uważam za plus. Atutem World of Tanks jest również fakt, że każdy gracz ma równe szanse, niezależnie od tego, ile pieniędzy przeznaczył na tą produkcję. Jako zaletę uważam to, że rozgrywane są liczne turnieje, w których zdobyć można cenne nagrody. Walorem gry jest także jej tematyka. Chyba każdy z nas choć raz myślał o tym, że fajnie byłoby prowadzić czołg.

Gra World of Tanks otrzymała wiele nagród. Przykładem jest "Golden Joystick", "Best New Concept" lub "European Games Award".

Podsumowując, jako gracz, który spędził bardzo dużo czasu przy tej produkcji oceniam ją na 9/10. Bardzo polecam tą grę, ponieważ uważam, że jest warta uwagi.

Komentarze

Dodaj komentarz