Jak grać na LAN’ie w różne gry

  Fajne
PORADNIK
16 kwietnia 2015
przez:
luki514
 
lan

Artykuł dotyczy kwestii połączenia LAN miedzy dwoma komputerami, aby można było grać bez połączenia z internetem np. w COD MW, ze znajomym.

Pierwszy krok to nasz kabel tzw. skrętka (znajdują się w niej pary kolorów które po odpowiednim ułożeniu spełniają daną funkcje), musi być ona zaciśnięta w odpowiedni sposób tzn. jedna strona kabla musi zaczynać się od następujących kolorów:
B. – Oznacza Biało lub Połówka np. B.Pom- Bialo Pomarańczowy / Połówka Pomarańczowego

B.Pom , Pom , B.Ziel , Nieb , B.Nieb , Ziel , B.Braz , Braz

A druga strona kabla ma wyglądać tak :

B.Ziel , Ziel , B.Pom , Nieb , B.Nieb , Pom , B.Braz , Braz
Kabel taki można kupić gotowy w wielu sklepach komputerowych.

Gdy już mamy kabel możemy przystąpić do drugiego kroku, którym jest ręczne wpisanie adresów ip na naszych komputerach.(Bez wpisania adresów, nie zostanie uaktywnione połączenie LAN)

Klikamy Start/Panel Sterowania/Połaczenia Sieciowe i Internetowe/Połaczenia sieciowe

Teraz mamy widok naszych połączeń, powinno widnieć tam takie połączenie jak Połączenie lokalne klikamy na nie prawym przyciskiem myszy po czym przechodzimy do jego właściwości,gdzie mamy widok składników które to połączenie wykorzystuje, nas interesuje Protokół internetowy (TCP/IP), klikamy na niego 2x pierwszym przyciskiem myszy i zaznaczamy Użyj następującego adresu IP i wpisujemy adres: 123.123.1.113, potem klikamy na Maska podsieci powinna sie wpisać automatycznie, jeżeli nie to wpisujemy 255.255.255.0, po czym klikamy OK i tak skonfigurowaliśmy połączenie na jednym z naszych komputerów. Z drugim komputerem postępujemy w identyczny sposób aż do wpisania adresu, ponieważ nie może być taki sam jak nasz poprzedni.Adres dla drugiego komputera musi być 123.123.1.112 lub 123.123.1.114, maska podsieci jest ta sama, klikamy OK i cieszymy się naszym połaczeniem. Ważne by końcówka IP była mniejsza lub większa tylko o 1, w przeciwnym wypadku będą nici z połączenia LAN

Komentarze

Dodaj komentarz