Recenzja Tomb Raider 2013

  Fajne
RECENZJE
26 lutego 2014
przez:
damianmajcher1
 
tomb-raider-2012-hd-desktop-wallpaper-widescreen-games-picture-tomb-raider-hd-wallpaper

Witam.

Tym razem naszą Panią archeolog poznajemy na samym starcie jej kariery, gdy to wraz załogą okrętu badawczego wyrusza w poszukiwaniu zaginionego królestwa Yamatai znajdującego się na południu Japonii. Niestety już na samym początku początek podróży nie wypada zbyt dobrze, kiedy to badaczy napotyka sztorm, który to zatapia nasz statek. W kolejnych etapach gry nie jest wcale lepiej, gdyż jak się okazuje wyspę na którą przybyli poszukiwacze już ktoś zamieszkuje i nie są zadowoleni z naszej wizyty. W tym miejscu zaczyna się walka o przetrwanie.
Do samej fabuły nie można mieć większych zastrzeżeń, gdyż idealnie dopasowuje się do gatunku gier przygodowych. Nowy Tomb Raider stawia na większą powagę, nieco zabarwiona wulgaryzmami czy też brutalnością przez co rzadko możemy narzekać na zwalniające tempo gry. Sama postać jaką przyjdzie nam się poruszać podczas gry na początku ma wyrzuty sumienia co do zabijanych napotkanych przez siebie zwierząt jednak, gdy jej żołądek robi się pusty szybko traci wszelkie zahamowania.
Gra ta to typowy Action-Adventure, gdzie elementy przygody łączą się z elementami zręcznościowymi oraz akcji. W grze istnieje możliwość ulepszania przedmiotów, zbierania surowców, zabijania zwierząt , a wszystko to za sprawą zwiększania poziomu i rozwoju postaci wraz z przebiegiem rozgrywki.
Przejdźmy do oprawy graficznej bo to ona odgrywa tutaj jedną z najważniejszych ról. Otoczenie jest zniewalające, gdzie przyjdzie nam przemieszczać się po lasach, wodach czy też górach. Ucieszyć oko może również dopracowanie wszelkich detali takich jak zabytki które przyjdzie nam zwiedzać, krajobraz znad gór, wybuchy oraz niesamowicie dopracowany efekt pochodni rozlewającej swój blask po idącej przez naszą postać jaskini.
Nie możemy również pominąć wątku muzycznego, który idealnie nastrajać nam będzie miło spędzony czas podczas naszej rozgrywki. Wyjątkową zaletą jest również dobrze wykonany dubbing polskich aktorów, który wyjątkowo nie został popsuty.
Żadna gra nie może mieć minusów do których właśnie teraz przejdę. Według mnie najgorszą wadą jest tryb strzelania który kompletnie nie posiada żadnych podstaw typowego FPS-u. Co z tym idzie? Otóż tryb wieloosobowy, który również został przez wyżej wymieniony detal popsuty.
Według mnie całość produkcji jest miła dla oka i z pewnością dostarczy mnóstwo frajdy podczas grania. Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki, posiadać w grze odrobinę swobody i wbijać poziom postaci to gra z pewnością przypadnie ci do gustu.
Pozdrawiam

Komentarze

7 responses on “Recenzja Tomb Raider 2013

Dodaj komentarz